Skip to main content

VaK Zlín – nové pítko pro město Slavičín

Zlín, 21. 6. 2021 – Za účasti nejvyšších představitelů zlínského kraje a města Slavičína se v sobotu 19. 6. 2021 uskutečnilo slavnostní zahájení provozu nové pítka, které vybudovala společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. („VaK Zlín“). Pítko vybudovala společnost na Horním náměstí ve Slavičíně a nese název „Pramen slavičínských letců“.

Celá akce proběhla v rámci vzpomínky u příležitosti 30. výročí úmrtí plk. Josefa Stehlíka, letce RAF a stíhacího esa tří front 2. světové války. Bohatý program spjatý především s vojenským letectvím doplnily mj. přelety různých typů letadel, nechyběly ani známé stíhačky JAS-39 Gripen. Program vyvrcholil slavnostním spuštěním pítka – úvodního slova se ujal starosta Slavičína, Mgr. Tomáš Chmela, který poděkoval VaKu Zlín za pomoc při realizaci projektu na Horním náměstí. Při následném požehnání novému prameni slavičínský farář Mons. Marián Dej zdůraznil význam vody jako zdroje života a připomněl, že ne všichni na zemi mají dostatek vody.

Těší nás, že se nám podařilo pítko na slavičínském náměstí otevřít právě v rámci takto významné události a že ponese název „Pramen slavičínských letců“, říká předseda představenstva VaKu Zlín, Ing. Svatopluk Březík. „Tímto mj. také plníme svůj společenský závazek, že každý rok spustíme jedno nové pítko“, dodává.

Fotoalbum z akce ...