Skip to main content

VaK Zlín otevírá nové pítko pro veřejnost u hlavního vstupu do Zoo Zlín

Zlín, 19. 5. 2021 – Společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. („VaK Zlín“) plní svůj slib a slavnostně otevřela a zahájila provoz dalšího nového pítka pro veřejnost – tentokrát před hlavním vstupem do Zoo Zlín.

Pítko vodárny vybudovaly v rámci projektu zlínské radnice „Tvoříme Zlín“, do něhož se zapojily opakovaně v rámci svého závazku, že každý rok zprovozní alespoň jedno nové pítko pro občany. Vloni se jednalo o pítko na Lidmilově louce na začátku ulice Sokolská a pítko ve Valašských Kloboukách.

Se zlínskou zoo spolupracujeme velmi rádi v rámci našeho partnerství. Nedávno jsme například v době, kdy pro zoologické zahrady nebyla právě příznivá situace, věnovali slonicím z této zoo pro jejich pitný režim 500 tisíc litrů vody,“ říká Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaKu Zlín.

Velmi si naší spolupráce se zlínskými vodárnami vážíme. Aktuálně jsme společně vyhlásili výtvarnou soutěž pro děti se „sloní“ tématikou o volné vstupenky do zoo,“ doplňuje Ing. Roman Horský, ředitel ZOO a zámku Lešná.

Primátor města Zlína, Ing. Jiří Korec dodává: „Projekt Tvoříme Zlín je pro město důležitý. Nové pítko je výborná služba pro občany, zvláště na tomto místě, které bývá cílem mnoha turistů po celý rok.

VaK Zlín v letošním roce ještě připravuje zahájení provozu nového pítka ve Slavičíně na náměstí.