VaK Zlín a KORUNKA Luhačovice společně pomáhají nemocným a handicapovaným dětem

Zlín, 23. 12. 2019 - Společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (dále jen „VaK Zlín“) a charitativní spolek KORUNKA Luhačovice se společně sešli za účasti primátora města Zlína Jiřího Korce o „Zlaté neděli“ s veřejností na vánočním čaji na náměstí Míru.

Akce se stala součástí Adventního Zlína. Předseda představenstva VaKu Zlín Svatopluk Březík při této slavnostní příležitosti předal finanční dar pro Terezku Kozubíkovou z Dolní Lhoty. „Jsem velmi rád, že můžeme přispět na dobrou věc a pomoci dětem, které to potřebují. Spojení s Korunkou nejen v adventním čase vnímáme jako součást naší společenské odpovědnosti“, řekl Svatopluk Březík.

Na náměstí se z rukou primátora Jiřího Korce, ředitelky nadace Korunka Luhačovice Veroniky Záhorské a předsedy představenstva Svatopluka Březíka podával čaj, jehož cenu si mohl každý určit dle svého uvážení. Výtěžek téměř 14.000 Kč z dobrovolných příspěvků půjde ve prospěch nemocných a handicapovaných dětí ve Zlínském kraji, které Korunka Luhačovice dlouhodobě podporuje. „Na to, že je to letos ve Zlíně poprvé, částka 14.000 korun je dobrým výsledkem. Příště, věřím, vybereme ještě vyšší obnos“, dodává Svatopluk Březík.

VaK Zlín navázal spolupráci s KORUNKOU během letošního roku. KORUNKA několikrát ročně organizuje benefiční akce ve Zlínském i Olomouckém kraji. Výtěžky a finanční dary vždy rozděluje mezi nemocné a handicapované děti, sociálně slabým rodinám. Oba spolky – KORUNKA LUHAČOVICE i KORUNKA VELKÉ LOSINY – pod společnou značkou „KORUNKA POMÁHÁ“ se také snaží pomáhat konkrétním rodinám nebo dětem v domovech či kojeneckých centrech, některé z akcí podporují také seniory.
Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.
Zdroj vody pro více než 170.000 odběratelů ve Zlínském kraji

Kontaktujte nás

Tř. Tomáše Bati 383,
760 49 Zlín
tel.:577 124 281
577 124 284
577 104 619
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.