VaK Zlín partnerem mezinárodní soutěže žáků základních škol ZLÍNSKÝ VORVAŇ 2019

Zlín, 18.11. 2019 – V rámci nadcházejících oslav 95. výročí vody ve Zlíně společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (VaK Zlín) podpořila krásný projekt Zlínský vorvaň 2019 a zajistila pro účastníky pitný režim a drobné dárky.

Letos se uskutečnil jubilejní 20. ročník Zlínského vorvaně za účasti 21 základních škol zlínského kraje a slovenského příhraničí. Aktivní účastníci soutěží i jejich spolužáci a pedagogové v hledišti hojně využili občerstvení u tzv. „vodního baru“, který má VaK Zlín pro tyto účely. V nápojovém baru se při této akci vypilo téměř 100 litrů ovocných nápojů a rozdalo na 400 ks nafukovacích balonků a 250 kusů sportovních lahví.

Soutěž vznikla v roce 2000 jako soutěž žáků základních škol Zlínského kraje v netradičních sportovních disciplínách. Od svého třetího ročníku v roce 2002 je soutěží mezinárodní. Pravidelně se jí účastní základní školy ze Slovenská, a to ze sousedního trenčínského regionu, města Púchova a okolí. Nedílnou součástí soutěže je účast handicapovaných sportovců, která učí děti přijímat odlišnosti. Ukazuje jim, že i když je někdo „jiný“, umí být v určité sportovní disciplíně stejně dobrý, často i lepší.

Jsme rádi, že na toto „vodní téma“ vznikla spolupráce mezi Vakem Zlín a organizátorem soutěže, společností PUBLICITY, s.r.o. Děti spolu s pedagogy vytvořily nezapomenutelnou atmosféru, žízeň závodníků byla veliká a také po našich baloncích se jen zaprášilo. Už jsme se rozhodli, že organizaci a podporu z naší strany pro příští rok ještě zdokonalíme. Těší nás, že jsme součástí tohoto projektu, jenž má významný společenský a výchovný přesah,“ sdělil Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.
Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.
Zdroj vody pro více než 170.000 odběratelů ve Zlínském kraji

Kontaktujte nás

Tř. Tomáše Bati 383,
760 49 Zlín
tel.:577 124 281
577 124 284
577 104 619
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.