Skip to main content

VaK Zlín zvítězil v soutěži Vodohospodářská stavba roku 2018

Zlín 25.3.2019 – Symbolicky na Světový den vody 22. března převzala společnost VaK Zlín na slavnostním setkání vodohospodářů v Kongresovém centru Praha ocenění Vodohospodářská stavba roku 2018 za rekonstrukci úpravny vody v Tlumačově.

Soutěž, kterou vyhlásil Svaz vodního hospodářství ČR, z. s., ve spolupráci se Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR, z. s., se konala pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a ministra životního prostředí Richarda Brabce. Předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík převzal z rukou ministrů nejvyšší ocenění v kategorii Stavby pro zásobování pitnou vodou, odvádění a čištění odpadních vod nad 50 mil. Kč.

„Vnímáme to jako velký úspěch, že jsme zvítězili s naším projektem rekonstrukce úpravny vody v Tlumačově. Odborná komise ocenila zejména řešení úpravy vody špičkovou úpravárenskou technologií v Pomoraví ojedinělou. Jedná se o kombinaci ozonizace a filtrace přes aktivní uhlí, která přináší novou kvalitu vody pro 48 tisíc obyvatel Zlínska z hlediska odstranění nežádoucích látek i senzorických vlastností vody,“ sdělil Březík a dodal: „Je to skvělá třešnička na dortu, že jsme získali tak významné ocenění, ale hlavně jsme za 15 měsíců odvedli kus vodohospodářské práce pro spotřebitele a pro budoucnost vody v regionu.“