Skip to main content

Cena vody na Zlínsku? Litr za 9 haléřů!

Za 1 litr pitné vody na Zlínsku platíme necelých 9 haléřů. Do 2 Kč zaplatíme za jednu myčku, 4 Kč za 1 praní v pračce, 4 Kč za sprchu“, říká Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín, a. s a podotýká „abychom si uvědomili o jakých částkách se bavíme.

A přidává další informace:

  • denní spotřeba vody na osobu je na Zlínsku je 80 litrů, tedy cca 7 Kč za den, za plyn zaplatíme 2x více, za elektřinu 3x více;
  • pitný režim denně (3 litry) je 0,27 haléřů, takže trvá celý rok, než vypijeme 1 „kubík“, tedy 1000 litrů. Přitom průměrná spotřeba piva v ČR na osobu a den je 22 Kč!
  • kohoutková voda je zhruba 100x levnější než balená.

Takže jak je to s cenou vody ve Zlíně?

Z krajských měst se Zlín pohybuje na 8. místě, tj. 3 koruny pod průměrem krajů. Mezi okresními městy figuruje až na 39. místě, tj. téměř o 2 koruny pod průměrem.

Toto povídání je docela fajn, ale je chybí zde jeden důležitý předpoklad, který by měl být na prvním místě všech statistik a srovnání“, říká Svatopluk Březík a pokračuje dále: „A to je, zda je pitné vody v odpovídající kvalitě dostatek. A to naštěstí ve Zlíně máme a k tomu za normální cenu. Takže, kde je problém?