InfoKapka - Valná hromada VaK Zlín rozhodla o jednáních o možnostech budoucího provozování

28. června se uskutečnilo jednání řádné valné hromady společnosti VaK Zlín. Akcionáři společnosti na něm vyhodnotili a odsouhlasili výsledky za uplynulý rok i základní parametry fungování VaK pro rok 2018.

Rok 2017 byl pro naši společnost velmi úspěšný. Podařilo se nám udržet pozitivní ekonomický vývoj společnosti, rozjet několik investičních projektů, získat více prostředků na obnovu vodovodů a kanalizací i vylepšit podmínky provozní smlouvy. Od Moravské vodárenské jsme získali o pět milionů korun více na nájemném a 80 milionů korun v investicích do čistírny odpadních vod v Luhačovicích a Kašavě bez dopadu do ceny vodného a stočného,“ říká předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík. „Všechna tato pozitiva se projevila v hlasování na valné hromadě. Roční zprávu o podnikatelské činnosti schválila valná hromada jednoznačnými 84 procenty hlasů,“ dodává Březík.

Akcionáři byli seznámeni s analýzou poradenské společnosti Grant Thornton, podle které díky úpravám z posledních let VaK Zlín disponuje v současné době jednou z nejvýhodnějších provozních smluv v republice.

O dobré ekonomické situaci ve společnosti svědčí mimo jiné také získaná certifikace AAA excelent za nadstandardní ekonomickou kondici od renomované společnosti Bisnode.

V návaznosti na zpracovanou analýzu GTA Představenstvo VaK Zlín získalo také jasný mandát 90% akcionářů pro zahájení jednání s Moravskou vodárenskou a.s. o možných variantách budoucího provozu vodovodů a kanalizací.

Jednání valné hromady trvalo dlouhých 6,5 hodiny, přičemž 3 akcionáři s jednou nebo minimálním počtem akcií, kteří nejsou ani zástupci měst či obcí, vystoupili celkem 120 x .

Výsledek jednání valné hromady nicméně potvrdil názor představenstva o správném směřování společnosti. Rozhodnutí o rekonstrukci vlárského vodovodu, tlumačovského přivaděče či vybudování vlastního regionálního vodohospodářského řídícího a krizového centra jsou jednoznačně kroky strategického významu pro budoucnost vodohospodářství v regionu.
Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.
Zdroj vody pro více než 170.000 odběratelů ve Zlínském kraji

Kontaktujte nás

Tř. Tomáše Bati 383,
760 49 Zlín
tel.:577 124 281
577 124 284
577 104 619
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.