mesto.jpg

Hejtman Čunek je v kauze VaK Zlín pro zachování provozního modelu

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) je v kauze Vodovodů a kanalizací (VaK) Zlín pro zachování takzvaného provozního modelu za co nejvýhodnějších podmínek. Uvedl to v dopise adresovaném zlínskému primátoru Miroslavu Adámkovi (STAN). Adámek dnes s dopisem seznámil také zastupitele města. Zlín je největším akcionářem VaK, vlastní 47 procent akcií.

"Jsem přesvědčen, že situace kolem VaK nevyřeší nejrychleji soudy, ale spolupráce mezi akcionáři. K ní jsem veřejně vyzval jak představitele měst a obcí, sdružených ve VaK, tak i Vás při našich setkáních. Pokuste se o dohodu s Moravskou vodárenskou a.s., která by občanům přinesla úsporu v podobě menších plateb a obcím větší výnos z pronájmu. Na soud je času dost," uvedl v dopise Adámkovi Čunek.

"Zároveň Vás žádám, abyste se zasadil o udržení takzvaného solidárního vodného a stočného, které významně přispívá k sociální stabilitě Zlínska, potažmo Zlínského kraje," napsal Čunek.

Někteří menší akcionáři VaK by se nyní dohodě s Moravskou vodárenskou nebránili, požadují však větší investice do oprav a rozvoje infrastruktury. Chtějí také posílit svůj vliv. Někteří akcionáři však nadále chtějí, aby se situace vrátila do stavu před zavedením provozního modelu.

Aktuální situaci a možný budoucí vývoj řešily desítky zástupců akcionářů VaK na schůzce v Otrokovicích na začátku března. Březík již dříve ČTK řekl, že vzhledem ke složitosti současného právního stavu je budoucnost v kompromisu.

VaK Zlín, zlínská radnice i některé obce si nechávají zpracovávat analýzy, co vyplývá z rozhodnutí Vrchního soudu a jaký by měl být další postup.

Foto: Autor: Marek Červinka – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, 24. 3. 2017 redakce, ČTK
Zdroj: http://www.ovodarenstvi.cz/clanky/hejtman-cunek-je-v-kauze-vak-zlin-pro-zachovani-provozniho-modelu
Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.
Zdroj vody pro více než 170.000 odběratelů ve Zlínském kraji

Kontaktujte nás

Tř. Tomáše Bati 383,
760 49 Zlín
tel.: 577 124 281, 577 104 619
mobil: 737 535 080
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.