Stanovisko VaK k současným událostem okolo vody ve Zlíně v návaznosti na rozhodnutí Vrchního soudu

Mediálním tématem posledních dnů a týdnů se pro VaK Zlín a jeho akcionáře i smluvního partnera MORAVSKOU VODÁRENSKOU stalo rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci, které vyslovilo neplatnost usnesení valné hromady společnosti VaK Zlín konané 30. dubna 2004. Zúčastnění i nezúčastnění se vyslovují k tomu, co z toho vyplývá pro provozování vodárenské infrastruktury a kdo za stávající situaci nese vinu.

Skutečností je, že je to především představenstvo společnosti VaK Zlín, na němž spočívá hlavní díl odpovědnosti za budoucí vývoj. Představenstvo jedná s MORAVSKOU VODÁRENSKOU, pečlivě zvažuje další možnosti a činí potřebné kroky v souladu s právními předpisy a pravomocnými rozhodnutími soudů.

Z jednání a písemné komunikace s MORAVSKOU VODÁRENSKOU zcela zřejmě vyplývá, že k dobrovolnému vrácení části podniku (závodu), který byl předmětem zřejmě neplatné smlouvy o prodeji části podniku, a o němž VaK Zlín vůči MORAVSKÉ VODÁRENSKÉ písemně deklaroval připravenost jej převzít a hospodárně provozovat, společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ nepřistoupí.

MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ přitom odkazuje na soudní jednání, která se o neplatnosti smluv uzavřených mezi VaKem Zlín a MORAVSKOU VODÁRENSKOU teprve rozbíhají u Okresního soudu ve Zlíně.

Současnost, jakkoli turbulentní, přináší pro představenstvo zároveň nové výzvy. Ať již ovšem prostředky zvolíme jakékoli, cílem vždy bude ochrana majetku společnosti, zajištění bezproblémového zásobování pitnou vodou ve zlínském regionu, investice do naší vodárenské infrastruktury a nezvyšování ceny za vodné a stočné. A tuto svou úlohu plní současné představenstvo společnosti odpovědně a bez ztráty kytičky.

Neskládáme ruce do klína a pracujeme usilovně s měnícími se okolnostmi. Těším se, že Vás budu moci brzy informovat o našich úspěších na společné cestě.

Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.
Zdroj vody pro více než 170.000 odběratelů ve Zlínském kraji

Kontaktujte nás

Tř. Tomáše Bati 383,
760 49 Zlín
tel.: 577 124 281, 577 104 619
mobil: 737 535 080
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.