Nebylo zjištěno
žádné porušení předpisů

Pravidla pro kontrolu subjektů v oboru vodárenství jsou velmi přísná. Vak i Moravská vodárenská je samozřejmě auditovaná společnost. Specializovaný finanční úřad provedl kontrolu a potvrdil správnost ekonomicky oprávněných nákladů a jednak přiměřenou výši zisku MOVO na kalkulacích za roky 201, 2011, 2012. A neshledal porušení platných cenových předpisů, viz protokol níže ...

Obdobně postupovalo i Ministerstvo zemědělství (MZe), které má podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost vyhlásit Technický audit subjektů v oboru vodárenství. Vzhledem k opakovaným atakům Vak Zlín požádal MZe o vyhlášení technického auditu a MZe neshledalo důvody k vyhlášení auditu.

Pro odstranění jakýchkoli pochybností o řádnosti provozování vodárenské infrastruktury společnost VaK Zlín počátkem roku 2018 požádala Ministerstvo zemědělství o zpracování technického auditu správy a provozování vodovodů a kanalizací.

Reakce ministerstva byla stejná jako při obdobné žádosti společnosti VaK Zlín v roce 2016, tedy že ministerstvo neshledává důvody k vyhlášení auditu, což lze interpretovat jako vyjádření postoje ministerstva, že je v tomto ohledu situace ve společnosti VaK Zlín zcela v pořádku.
Loading...
Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.
Zdroj vody pro více než 170.000 odběratelů ve Zlínském kraji

Kontaktujte nás

Tř. Tomáše Bati 383,
760 49 Zlín
tel.: 577 124 281, 577 104 619
mobil: 737 535 080
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.