Dojednáno: Voda na Zlínsku bude levnější

Za podpory při několikaměsíčních jednáních o reálných možnostech vylepšení podmínek provozní smlouvy, kterou poskytli primátor Statutárního města Zlín Miroslav Adámek a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, podepsaly dne 2. května 2017 společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. a MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ a.s. dodatek k tzv. provozní smlouvě, která přinese do VaKu Zlín dalších 13 milionů korun ročně. Díky nim se od příštího roku zlevní voda na Zlínsku a zároveň se zvýší prostředky na investice do vodohospodářské infrastruktury ve vlastnictví VaKu Zlín.

Když jsme před dvěma lety uzavírali dodatek k provozní smlouvě, zafixovali jsme cenu vody a připustili její možné zvýšení zásadně jen o inflaci. Již tehdy se dále podařilo dostat do Vaku Zlín navíc 20 milionů korun ročně na investice. Letos se nám ovšem podařilo dokonce cenu vody zlevnit. A to aniž by byly omezeny či sníženy prostředky na nové investice,“ říká Ing. Březík, předseda představenstva VaKu Zlín.

Pro spotřebitele aktuální situace znamená, že na ceně za vodné a stočné zaplatí příští rok o korunu méně za každý spotřebovaný kubík vody.

Nejde o jednorázové populistické snížení vody jen na příští rok. Smluvně zajištěný závazek nezvyšování ceny vody zásadně jen o inflaci platí i pro příští roky. Cena vody tak bude i v příštích letech nižší, než je letos,“ doplňuje Svatopluk Březík.

Tímto dodatkem bylo dosaženo dříve nepředstavitelného stavu, kdy dochází ke zlevnění vody. Lze ovšem dále předpokládat, že vyjednané podmínky zároveň předznamenají možné větší investice do vodohospodářského majetku ve vlastnictví VaKu Zlín.
Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.
Zdroj vody pro více než 170.000 odběratelů ve Zlínském kraji

Kontaktujte nás

Tř. Tomáše Bati 383,
760 49 Zlín
tel.: 577 124 281, 577 104 619
mobil: 737 535 080
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.